top of page
 • Zdjęcie autoraAdrianna Pisarek

Książki o marketingu (post aktualizowany na bieżąco, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia)

Zaktualizowano: 15 sie 2021

Z jednej strony półki bibliotek uginają się pod pozycjami marketingowymi. Z drugiej strony nie wiadomo nawet do jakiej książki zajrzeć - czy będzie tam stara nieaktualna teoria (potrzebna do napisania pracy magisterskiej) czy będzie można znaleźć tam ciekawe i przydatne treści względem stosowania marketingu w praktyce.


Udało mi się już kilka książek związanych z marketingiem przeczytać. Zazwyczaj biorę z biblioteki całą masę książek na okres jednego miesiąca i dzielnie próbuję przez nie przebrnąć - z niektórymi jest łatwiej, inne są trudniejsze bądź mają dziwne formy bloga i tak naprawdę ciężko się je czyta, a jeszcze inne nie wnoszą nic nowego. Czasami pod względem pozytywnych uwag zaczerpniętych na innych blogach postanawiam kupić jakieś książki i tutaj też niejeden raz się rozczarowałam. Dlatego postanowiłam zrobić swój ranking i polecić najlepsze książki pod kątem tej faktycznej użyteczności z podziałem na różne dziedziny.


Podstawy marketingu

 • Współczesny marketing. Skuteczna komunikacja i promocja. Podręcznik dla studentów specjalności Komunikacja urzędowa i biznesowa, red. D. Filar, to książka zawierająca wszystkie podstawowe informacje o marketingu, o marce, marketing-mix, PR, czyli taka mała dawka wiedzy z każdej dziedziny po trochu, napisana w bardzo prosty i przyjemny sposób.

Content marketing

 • Barbara Stawarz "Content marketing po polsku: jak przyciągnąć klientów" - przyjemna do czytania, jednak cieniutka książka skupiająca się na najważniejszych aspektach, mówiąca przede wszystkim o tym co to jest marketing treści oraz czym nie jest


E-mail makreting

 • Ewelina Koch "E-mail marketing: Komunikuj, angażuj, buduj lojalność" - chociaż książka z rozszerzeniem tytułu ma niewiele wspólnego, to na pewno jest pomocna jeśli chodzi o kwestie prawne (RODO) związane z e-mail marketingiem, wyjaśnia również jakie narzędzie wybrać i jak tworzyć newslettery.

Marketing wzrostu

 • Ryan Holiday "Growth Hacker Marketing" - tutaj wybór jest dosyć prosty i oczywisty, ponieważ ta książka zmieniła moje spojrzenie na marketing i przekonała mnie do tworzenia tego bloga. Jeśli nie wiesz jeszcze co to marketing wzrostu to koniecznie musisz ją przeczytać!


Narzędzia marketingu internetowego

 • Łukasz Kępiński, Marcin Kordowski, Damian Sałkowski, Kamil Sztubecki "Marketing internetowy: nowe możliwości, nowi klienci, nowe rynki"

 • Mariusz Gąsiewski, Przemysław Modrzewski "Reklama w Google dla małych i średnich przedsiębiorstw. Poradnik bardzo praktyczny" - która skupia się na Google AdWords i całkowicie wyczerpuje temat


Obsługa klienta, handel, sprzedaż

 • David Meerman Scott "Nie przeszkadzaj klientowi w zakupach" - książka o tym jak obsługa klienta zmieniła się na przestrzeni lat i z jakich narzędzi warto korzystać teraz, aby była ona w naszym przedsiębiorstwie na jak najwyższym poziomie. Nawet jeśli w firmie nie ma działu Client Service i wydaje się, że nie jesteśmy "handlowcami", to warto sięgnąć po nią właśnie po to, żeby nie przeszkadzać właśnie klientowi w podejmowaniu decyzji zakupowych.

Marketing wzrostu

 • Ryan Holiday "Growth Hacker Marketing" - tutaj wybór jest dosyć prosty i oczywisty, ponieważ ta książka zmieniła moje spojrzenie na marketing i przekonała mnie do tworzenia tego bloga. Jeśli nie wiesz jeszcze co to marketing wzrostu to koniecznie musisz ją przeczytać!

PR

 • Cathy Bussey "Public relations: jak zdobyć rozgłos bez dużych pieniędzy" - biorąc tę pozycję z półki nie sądziłam, że będę ją w ogóle chciała opisać na blogu i że wniesie coś nowego w moje życie, a jednak! Chociaż książka ma już kilka lat i opisane w niej akcje i reakcje nie są już w 100% aktualne, to warto po nią sięgnąć aby poznać też podstawy funkcjonowania świata PR.


Sprzedaż

 • Robert Grzybek "Magia sprzedaży. Techniki i ćwiczenia", to książka idealna dla wszystkich fanów Harry'ego Pottera! Znajdziecie w niej takie rozdziały jak: Autoprezentacja. Być jak Gilderoy Lockhart?, Kształtowanie relacji. Jak pielęgnować mandragory i oswajać gobliny, Planowanie i przygotowanie. Mapa Huncwotów, Obiekcje. Nakarmić bazyliszka, Zamknięcie. Złapać złoty znicz, Czarna magia sprzedaży, Złamana różdżka i wiele więcej.

 • Artur Wikiera "Sprzedawca Alfa. Sekrety najwybitniejszych sprzedawców z Polski i ze świata" to książka poparta doświadczeniem, nie tylko teorią, nawiązuje do przykładów z życia sprzedawcy.


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kody QR

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page