top of page
  • Zdjęcie autoraAdrianna Pisarek

Interaktywna lista zakupów

Zaktualizowano: 8 gru 2021

Gdy byłam jeszcze na studiach robiłam listę zakupów w notatniku na telefonie. Jednak gdy zamieszkałam z narzeczonym trzeba było wymyślić nowe rozwiązanie, które umożliwi nam pracę na narzędziu w tym samym czasie - ponieważ często jeździmy na zakupy razem i rozdzielamy się w poszukiwaniu różnych produktów, aby zaoszczędzić czas.W pierwszej kolejności korzystałam z Evernote, które posiada wbudowaną funkcję listy zakupów, jednak to narzędzie nie aktualizuje się tak szybko, jak bym tego oczekiwała, przez co moje zakupy wraz z narzeczonym kończyły się podwojeniem tych samych produktów w koszyku.


Najlepsza lista zakupów

Z pomocą przyszedł Google i jego "Word". Aktualizuje się on na bieżąco, szybko ładuje, a dodatkowo jest łatwo dostępny z punktu widzenia telefonu. Na dodatek oferuje listę, którą można odznaczać!Można pomyśleć, że to tyle - ale nie. Moja lista zakupów podzielona jest na kilka kategorii:

  1. Pierwszą z nich są produkty, które trzeba zakupić, ale nie koniecznie teraz, jak np. dodatkowa szafka do łazienki, sznurówki do trampek.

  2. Drugi punkt to standardowa lista zakupów, na której wypisuję produkty spożywcze potrzebne na przygotowanie obiad na najbliższy tydzień.

  3. Trzeci punkt pojawia się przed imprezami, które sama przygotowuję w domu. Znajdują się tam produkty, które mają zostać zakupione bezpośrednio przed imprezą (głównie po to, aby składniki były świeże).

  4. Kolejny punkt to harmonogram żywienia - co będziemy jeść w każdy dzień tygodnia na śniadanie w pracy oraz obiad. Taka lista pozwala ograniczyć listę zakupów, sprawia, że kupuję tylko to czego naprawdę potrzebuję i nie marnuję ani jedzenia ani pieniędzy.

  5. Piąty punkt to lista wszystkich potraw, które przygotowuje z podziałem na zupy, drugie dania (kurczak, wołowina, wieprzowina, ryba, bez mięsa itp. oraz przekąski do pracy). Z takiej listy łatwiej jest przygotować harmonogram "żywienia", bo często zapominamy co możemy zjeść! :)


Taka lista zakupów to prawdziwy skarb, który ułatwia życie, pomaga oszczędzić czas i pieniądze.

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page