top of page
  • Zdjęcie autoraAdrianna Pisarek

10 pomysłów co robić w pracy gdy nie ma co robić

Zaktualizowano: 8 gru 2021

Będąc na praktykach w pewnej firmie w dziale HR całe dnie spędzałam na... #nicnierobieniu. Dosłownie. Cały dzień siedziałam i nic nie robiłam, nawet kawy - no chyba, że dla siebie. Czasami wpadał mi do zrobienia jakiś raport w excelu czy też rozmowa rekrutacyjna. A tak cały czas nuuda.


Czas spędzany w pracy

Praktyki te trwały 3 miesiące. Siedząc tak i czekając codziennie aż przeminie te 8 godzin stwierdziłam, że nie ma co marnować czasu. Trzeba coś robić bo można dosłownie OSZALEĆ. A najbardziej w tym wszystkim bawiło mnie, że to nie tylko ja, jako praktykantka, siedziałam i nic nie robiłam - stali pracownicy (oczywiście nie wszyscy) jeszcze przy takim stanie rzeczy mieli czelność narzekać, że jest dużo pracy, jak pojawił się jakiś telefon do odebrania!


Teraz wiem też, że ten brak pracy nie występuje tylko podczas praktyk. Mając już za sobą dwuletnie doświadczenie zawodowe na umowie o pracę wiem, że często jednak jest tak, że tej pracy nie ma wystarczająco, a coś robić trzeba. Dlatego też powstał pomysł na post oraz kilka pomysłów na to co można robić w pracy, gdy nie ma co robić!
1. Ucz się języka - codziennie 10, 20, a może nawet 50 słówek? Na Internecie znaleźć można również kursy i codzienne lekcje. Ja sama korzystam z platformy eTutor - ściągnęłam również aplikację na telefon i dostaję powiadomienia o codziennej dawce ćwiczeń jaką powinnam wykonać.


2. Realizuj swoje hobby – pisz bloga, twórz grafiki albo po prostu czytaj artykuły na tematy, które Cię interesują.


Nie mam co robić w pracy - czytaj książki

3. Czytaj - ściągnij sobie PDF, lub jeśli nie chcesz podpaść, to wydrukuj sobie książkę i opraw ją w przezroczystą folię. Będzie wyglądało, że przeglądasz naprawdę ważne dokumenty. Jeśli szukasz dobrej książki z zakresu marketingu czy sprzedaży, to polecam Ci moją listę najlepszych książek.4. Szkolenia online – na moim blogu pojawiły się już dwa posty o szkoleniach online, głównie z zakresu marketingu, ale również zarządzania i sprzedaży. Zobacz post o darmowych kursach online zakończonych certyfikatem oraz post o darmowych kursach bez certyfikatu.


5. Nagraj lepszą pocztę głosową6. Stwórz listę zakupów - zaplanuj sobie czy to śniadania do pracy, czy to menu na najbliższy tydzień, poszukaj nowych przepisów. Wraz z moim narzeczonym prowadzimy listę zakupów w dokumentach Google, przez co na bieżąco możemy ją aktualizować i cały czas mamy do niej dostęp.


7. Graj w gry na telefonie – to świetny sposób spędzania wolnego czasu, szczególnie gdy znajdziesz grę, która Cię nie nudzi! Obecnie gram w Girls X Battle 2, a kiedyś całe dnie poświęcałam na Covet Fashion oraz Home Design.


Śniadanie do pracy w pracy - co robić gdy nie ma co robić

8. Śniadanie do pracy w pracy – nie wstawaj wcześniej, aby przygotować sobie śniadanie do pracy. Weź potrzebne składniki i zrób je w pracy. Pokrój sobie warzywka w pracy i zjedz świeżą sałatkę.


9. Zaplanuj - następny wyjazdy, wypad, wakacje, weekend, urodziny. Stwórz plan zwiedzania albo wypisz gości, których chcesz zaprosić.


Nudzi mi się - pomyśl o prezencie dla bliskich

10. Prezent dla bliskiej osoby - żeby prezent był niespodzianką, to druga osoba nie może mieć o nim pojęcia. Dlatego najlepiej poszukać go w pracy. Inspiracji poszukaj w artykule o 100 pomysłach na prezent!

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page